Система оперативного двостороннього зв'язку СГС-100 призначена для побудови гучного зв'язку на об'єктах, де забезпечення живленням абонентських пристроїв ускладнено.

СГС-100 легко інтегрується у вже існуючу систему оповіщення на базі трансляційного підсилювача та гучномовців.

Відмінною особливістю системи є велика кількість абонентських пристроїв (до 100 шт), що підключаються до єдиної лінії зв'язку.

 

 sgs 100 bk 35 mk 35

Для роботи системи СГС необхідно 2 2-дротових лінії зв'язку:

  • Слабкострумова лінія зв'язку - використовується для живлення консолей МК-35 і передачі сигналу до БК-35;
  • Силовий фідер від трансляційного підсилювача до гучномовцям.

Принцип роботи системи:

Будь-яка абонентська консоль системи СГС-100 в режимі передачі підключається до слабкострумової 2-провідної лінії зв'язку. Сигнал від консолі проходить через БК-35 та посилюється за допомогою зовнішнього трансляційного підсилювача.

Посилений сигнал по силовому фідеру розподіляється по зонах оповіщення. У режимі прийому МК-35, додаткова нормально замкнута група кнопки "Передача" забезпечує проходження сигналу з силового фідера в трансляційний гучномовець.

У режимі передачі - додаткова група розриває ланцюг трансляційного гучномовця і запобігає виникненню акустичного зворотного зв'язку.

Всі абоненти системи СГС-100 мають рівний пріоритет.

Додатково може бути організовано робоче місце диспетчера, для цього використовується мікрофонна консоль МК-011 (МК-012 або МК-022), включена в пріоритетний вхід трансляційного підсилювача. Таким чином, диспетчер може здійснювати оповіщення з великим пріоритетом.

До складу системи СГС-100 може входити: