ckmar

СКМАР (система контролю та моніторингу архіватора мови) - забезпечує контроль загальної працездатності системи, перезапуск комп'ютера, операційної системи або ПЗ "Архіватора мови" без участі оператора при збоях в їх роботі, з можливістю індикації на віддаленому пульті. Система СКМАР дозволяє відстежувати і виправляти збої і помилки в роботі персонального комп'ютера, операційної системи Windows і програмного забезпечення Архіватора мови для гарантії повного збереження регламентованої інформації.

СКМАР являє собою програмно-апаратний комплекс і складається з програмного забезпечення, контролера та одного або декількох блоків індикації.

Програмне забезпечення СКМАР виявляє шість видів критичних ситуацій, які свідчать про можливу відмову архіватора. Для кожної критичної ситуації користувач може налаштувати параметри виявлення критичної ситуації і відповідну реакцію СКМАР. Як реакція на критичну ситуацію користувач може вибрати одну з таких дій: видати сигнал тривоги, перезавантажити ПЗ "Архіватора мови", перезапустити Windows або перезапустити комп'ютер.

Пристрій контролю підключається до послідовного порту комп'ютера. У функції пристрою контролю входить ретрансляція даних на блоки індикації, відображення стану ПО СКМАР і виконання апаратного скидання комп'ютера в разі, якщо відбулася одночасна відмова ПЗ СКМАР та ПЗ "Архіватора мови".

До пристрою контролю можуть бути підключені до 6 блоків індикації, які можуть бути винесені на відстань до 2 кілометрів від "Архіватора мови". Блок індикації відображає стан каналів, стан "Архіватора мови" і видають сигнали тривоги у разі виникнення критичної ситуації. Такий блок індикації можна поставити в кімнаті чергового по організації, щоб він, якщо виникне збій, міг оповістити технічних фахівців, або самостійно його ліквідувати.