Увага! Пульт знятий з виробництва. На зміну ПГС-5-18д випускається пульт ПГС-5-18М.
pgs-5-18d-600  pgs 5 18dc 300

Пульт гучного зв'язку ПГС-5-18д призначений для застосування в офісних стаціонарних системах оперативного гучномовного зв'язку (ГМЗ) без центрального комутатора з використанням у ролі ліній зв'язку фізичних ланцюгів і каналів. Пульт може застосовуватись в металургійній, хімічній, нафтопереробній, газонафтовидобувних галузях промисловості та ін., а також на залізницях.

ПГС-5-18д - це зручне робоче місце диспетчера з комутацією на 1-18 каналів гучномовного симплексного зв'язку між виробничими об'єктами.

У ролі абонентів до ПГС-5-18д можуть застосовуватися будь-які пульти серії ПГС або аналогічні прилади інших виробників.

ПГС-5-18д забезпечує стійкий симплексний гучномовний зв'язок абонентів по 18-ти незалежних каналах виділених ліній зв'язку на відстані до 25 км з можливістю циркулярного виклику всім учасникам ГГС.

Пульти серії ПГС-5-18д виробляються в металевому корпусі у вигляді підставки з похилою передньою площиною та електретним мікрофоном на гнучкій шийці з круговою діаграмою спрямованості. На верхній панелі ПГС-5-18д розташовані такі органи управління:

  • кнопка управління ПРИЙОМ / ПЕРЕДАЧА (без фіксації);
  • 18 кнопок вибору абонентів (без фіксації);
  • кнопка скидання вибраних абонентів;
  • кнопка вибору всіх абонентів - циркуляр (без фіксації).

Індикатори над комутаційними кнопками показують наявність сигналу у відповідній лінії і служать для візуального спостереження за комутованими лініями. До верхньої панелі приладу кріпиться динамічна головка гучномовця потужністю 5 Вт. Наявність регулятора рівня гучності дозволяє вибрати комфортний рівень звучання. Така моноблочна конструкція ПГС-5-18д забезпечує компактність і додаткові зручності при експлуатації.

Прилади серії ПГС-5-18д виконані на основі передової технології, використовують сучасну елементну базу. Надійні і зручні в експлуатації, мають сучасний зовнішній вигляд.

Принцип роботи:
Пульти серії ПГС-5-18д працюють за принципом симплексного зв'язку. Всі абонентські пристрої підключаються до ПГС-5-18д двопровідними лініями зв'язку. Максимальна кількість напрямків або зон може бути 18. На кожен напрямок може підключатися один або кілька пультів серії ПГС. Головне щоб загальна їх кількість не перевищувала 25 абонентів.
Диспетчер ПГС-5-18д вибирає необхідні лінії зв'язку шляхом натискання однієї або декількох кнопок абонентів. При цьому над вибраними кнопками загоряється світлодіодний індикатор. Потім натискаючи кнопку "ПРИЙОМ / ПЕРЕДАЧА" диспетчер миттєво з'єднується з пультом або групою пультів, обраних зон. Відпустивши кнопку "ПРИЙОМ / ПЕРЕДАЧА" диспетчер слухає відповідь. При натисканні всіх кнопок вибору зон всі абоненти системи включаються в одну лінію зв'язку. Такий режим забезпечує циркулярний виклик або повний селектор для всіх абонентів. Як з'єднувальні лінії зв'язку можна використовувати будь-які фізичні лінії з опором шлейфу до 5 кОм.

Відмінною особливістю даного обладнання є висока стійкість до перешкод за рахунок використання гальванічно розв'язаних симетричних трансформаторних виходів, наявності регулювання рівня шумозаглушення на лініях зв'язку, автоматичної системи регулювання рівня сигналу.