Багатозонна система оповіщення дозволяє здійснювати звукове оповіщення, вибираючи вручну фідери, до яких підключені трансляційні гучномовці.

Головну функціональність системи забезпечує сигнальний комутатор КСГ-10. Джерела фонового сигналу (ПК, радіоприймач РПМ-85, CD-програвач) мікшуються за допомогою мікшерного пульта ПМ-8. Вихідний сигнал з ПМ-8 підключений до фонового входу комутатора. Кожен трансляційний підсилювач навантажений на окрему групу трансляційних гучномовців.

Диспетчер за допомогою мікрофонної консолі МК-025-10 вибирає необхідну кількість каналів, натискає кнопку "Говорити" і здійснює оповіщення. Звуковий сигнал розподілений комутатором КСГ-10 посилюється трансляційними підсилювачами обраних каналів і подається на гучномовці відповідних зон.

Номінальна потужність підсилювачів визначається сумарною потужністю всіх гучномовців у відповідній зоні оповіщення.

Допускається паралельне підключення декількох консолей МК-025. Тільки одна з консолей може мати пріоритет. Кількість комутованих зон може бути розширено до 40 шляхом каскадування блоків комутатора.

Включення в систему автоінформатора АИ-3-19 дозволить забезпечити в системі автоматичну подачу за розкладом раніше записаних повідомлень про початок і кінець роботи, перерви, поздоровлень співробітників з днем народження, трансляції правил поведінки, евакуації, реклами тощо. Наявність в АИ-3-19 восьми охоронних шлейфів спільно з зовнішніми датчиками забезпечить в системі додаткові функції по автоматичному оповіщення про аварійну ситуацію. 

Схема побудови багатозонної системи оповіщення на базі комутатора КСГ-10 представлена ​​на малюнку:

multizone as 100 ksg 450