Переговорний комплекс "Директор-секретар" на базі пультів ПГС-1-1д та ПГС-1-2д призначений для організації гучного оперативного зв'язку між директором і секретарем, або між секретарем і двома керівниками. На базі даних пультів також можна організувати оперативний виробничий або побутовий зв'язок з кількістю абонентів до 25 шт і відстанню до 10-20 км. Режим зв'язку - симплексний.

Переговорний комплекс "Директор-секретар" складається з двох або більше пультів, що з'єднуються між собою чотирьох- або двохдротовою лінією зв'язку (в залежності від способу електроживлення пультів ПГС-1-1д). Пульти оснащені однією або двома кнопками для управління лініями зв'язку. Кнопки мають світлодіодну індикацію роботи.

Схема організації двостороннього гучного зв'язку між секретарем і двома керівниками представлена ​​на малюнку:

pgs direct sekret

У секретаря встановлюється двухкнопочний пульт ПГС-1-2д із зовнішнім блоком живлення 15 В 0,5 А. У керівників встановлюються однокнопочні пульти ПГС-1-1д без блоків живлення, з'єднані з пультом секретаря стандартним 2-х парним телефонним кабелем. По одній парі здійснюється звуковий зв'язок, а за іншою - віддалене живлення ПГС-1-1д. Якщо лінія зв'язку довга або має великий опір, пульти можуть живитися від свого зовнішнього блоку живлення напругою 12-15В. Тоді лінія зв'язку між пультами може бути двохдротовою.

Схема організації зв'язку - симплексна. Секретар натискає кнопку відповідного пульта і говорить. Потім відпустивши кнопку, слухає відповідь керівника. Якщо необхідно зробити повідомлення одночасно двом керівникам, потрібно натиснути одночасно дві кнопки. Принцип розмови для керівника - аналогічний.