Багатозонна система оповіщення дозволяє здійснювати звукове оповіщення, вибираючи вручну фідери, до яких підключені трансляційні гучномовці.

Головну функціональність системи забезпечує силовий комутатор КСЛ-2х5. Джерела сигналу мікшуються за допомогою мікшуючого трансляційного підсилювача. Вихід трансляційного підсилювача підключений до входу комутатора. Виходи комутатора навантажені на окремі групи трансляційних гучномовців.

Диспетчер на консолі МК-025-10 вибирає необхідну кількість каналів, натискає кнопку "Говорити" і здійснює оповіщення. Звуковий сигнал, посилений трансляційним підсилювачем, подається в обрані зони через комутатор КСЛ-2х5.

Допускається паралельне підключення декількох консолей МК-025. Тільки одна з консолей може мати пріоритет. Кількість комутованих зон може бути розширено до 40 шляхом каскадування блоків комутатора.

Номінальна потужність підсилювачів визначається сумарною потужністю всіх гучномовців у всіх зонах оповіщення.

Включення в систему автоінформатора АИ-3-19 дозволить забезпечити в системі автоматичну подачу за розкладом раніше записаних повідомлень про початок і кінець роботи, перерви, поздоровлень співробітників з днем народження, трансляції правил поведінки, евакуації, реклами тощо. Наявність в АИ-3-19 восьми охоронних шлейфів спільно з зовнішніми датчиками забезпечить в системі додаткові функції по автоматичному оповіщення про аварійну ситуацію.

Бюджетний варіант екстреного оповіщення можна виконати на базі блоку електронної сирени БС-1. Це настінний блок з контролером, що формує електронний сигнал тривоги при натисканні кнопки включення.

Схема побудови багатозонної системи оповіщення на базі комутатора КСЛ-2х5 представлена ​​на малюнку:

multizone as 600 ksl 450