Увага! Пульт знятий з виробництва. На зміну ПГС-5-6д випускається пульт ПГС-5-6м.
pgs 5-6d

Пульт гучного зв'язку ПГС-5-6д призначений для застосування в офісних стаціонарних системах оперативного гучномовного зв'язку (ГМЗ) без центрального комутатора з використанням у ролі ліній зв'язку фізичних ланцюгів і каналів. Пульт може застосовуватись в металургійній, хімічній, нафтопереробній, газо-нафтовидобувної галузях промисловості та ін., а також на залізницях.

ПГС-5-6д - це зручне робоче місце диспетчера з комутацією на 1-6 каналів гучномовного симплексного зв'язку між виробничими об'єктами. У ролі абонентів до ПГС-5-6д можуть застосовуватися будь-які пульти серії ПГС або аналогічні прилади інших виробників.

ПГС-5-6д забезпечує стійкий симплексний гучномовний зв'язок абонентів по 6-ти незалежних каналах виділених ліній зв'язку на відстані до 25 км з можливістю циркулярного виклику всім учасникам ГГС.

Пульти серії ПГС-5-6д виробляються в металевому корпусі у вигляді підставки з похилою передньою площиною та електретним мікрофоном на гнучкій шийці з круговою діаграмою спрямованості. На верхній панелі ПГС-5-6д розташовані шість кнопок з фіксацією для вибору абонентів і кнопка "ПРИЙОМ / ПЕРЕДАЧА" без фіксації.

Індикатори на кнопках комутації показують наявність сигналу у відповідній лінії і служать для візуального спостереження за комутованими лініями. До верхньої панелі приладу кріпиться динамічна головка гучномовця потужністю 5 Вт. Наявність регулятора рівня гучності дозволяє вибрати комфортний рівень звучання. Така моноблочна конструкція ПГС-5-6д забезпечує компактність і додаткові зручності при експлуатації.

Прилади серії ПГС-5-6д виконані на основі передової технології, використовують сучасну елементну базу. Надійні і зручні в експлуатації, мають сучасний зовнішній вигляд.

Принцип роботи:
Пульти серії ПГС-5-6д працюють за принципом симплексного зв'язку. Всі абонентські пристрої підключаються до ПГС-5-6д двопровідними лініями зв'язку. Максимальна кількість напрямків або зон може бути 6. На кожен напрямок може підключатися один або кілька пультів серії ПГС. Максимальна кількість абонентів в системі не повинна перевищувати 25.
Диспетчер ПГС-5-6д вибирає необхідні лінії зв'язку шляхом натискання однієї або декількох кнопок абонентів. При цьому на обраних кнопках загоряються світлодіодні індикатори. Потім натискаючи кнопку "ПРИЙОМ / ПЕРЕДАЧА", диспетчер миттєво з'єднується з пультом або групою пультів, обраних зон. Відпустивши кнопку "ПРИЙОМ / ПЕРЕДАЧА", диспетчер слухає відповідь.
При натисканні всіх кнопок вибору зон всі абоненти системи включаються в одну лінію зв'язку. Такий режим забезпечує циркулярний виклик або повний селектор для всіх абонентів.

Як з'єднувальні лінії зв'язку можна використовувати будь-які фізичні лінії з опором шлейфу до 5 кОм.
Відмінною особливістю даного обладнання є висока стійкість до перешкод за рахунок використання гальванічно розв'язаних симетричних трансформаторних виходів, наявності регулювання рівня шумозаглушення на лініях зв'язку, автоматичної системи регулювання рівня сигналу.