Увага! Пульт знятий з виробництва. На зміну ПГС-5-18а випускається пульт ПГС-5-18М.
pgs-5-18a

Пульт гучного зв'язку ПГС-5-18а призначений для застосування в офісних стаціонарних системах оперативного гучномовного зв'язку (ГМЗ) без центрального комутатора з використанням у ролі ліній зв'язку фізичних ланцюгів і каналів. Пульт може застосовуватись в металургійній, хімічній, нафтопереробній, газонафтовидобувних галузях промисловості та ін., а також на залізницях.

ПГС-5-18а - це зручне робоче місце диспетчера з комутацією на 1-18 каналів гучномовного симплексного зв'язку між виробничими об'єктами.

Відмінною особливістю ПГС-5-18а є миттєвий оперативний голосовий зв'язок з абонентом або групою шляхом натискання однієї кнопки, а також вихід на запис архіватора мови вхідного, вихідного сигналів і фону залу.

У ролі абонентів до ПГС-5-18а можуть застосовуватися будь-які пульти серії ПГС або аналогічні прилади інших виробників.

ПГС-5-18а забезпечує стійкий симплексний гучномовний зв'язок абонентів по 18-ти незалежних каналах виділених ліній зв'язку на відстані до 25 км з можливістю циркулярного виклику всім учасникам ГГС.

Пульти серії ПГС-5-18а виробляються в металевому корпусі у вигляді підставки з похилою передньою площиною та електретним мікрофоном на гнучкій шийці з круговою діаграмою спрямованості. На верхній панелі ПГС-5-18а розташовані такі органи управління:

  • кнопка управління ПЕРЕДАЧА (без фіксації);
  • 18 кнопок вибору абонентів (без фіксації);
  • кнопка скидання вибраних абонентів;
  • кнопка вибору всіх абонентів - циркуляр (без фіксації).

Індикатори над комутаційними кнопками показують наявність сигналу у відповідній лінії і служать для візуального спостереження за комутованими лініями. До верхньої панелі приладу кріпиться динамічна головка гучномовця потужністю 5 Вт. Наявність регулятора рівня гучності дозволяє вибрати комфортний рівень звучання. Така моноблочна конструкція ПГС-5-18а забезпечує компактність і додаткові зручності при експлуатації.

Прилади серії ПГС-5-18а виконані на основі передової технології, використовують сучасну елементну базу. Надійні і зручні в експлуатації, мають сучасний зовнішній вигляд.

Принцип роботи:
Пульти серії ПГС-5-18а працюють за принципом симплексного зв'язку. Всі абонентські пристрої підключаються до ПГС-5-18а двопровідними лініями зв'язку. Максимальна кількість напрямків або зон може бути 18. На кожен напрямок може підключатися один або кілька пультів серії ПГС. Головне щоб загальна їх кількість не перевищувала 25 абонентів.
Диспетчер ПГС-5-18а натискає кнопку потрібного абонента і миттєво з'єднується з пультом обраної зони, потім передає повідомлення. Відпустивши абонентську кнопку, диспетчер слухає відповідь. При натисканні кнопки "Передача" відбувається передача в заздалегідь сконфігурований набір абонентів. Натискання кнопки "Всі" необхідно для оповіщення всіх абонентів.

Як з'єднувальні лінії зв'язку можна використовувати будь-які фізичні лінії з опором шлейфу до 5 кОм.

Відмінною особливістю даного обладнання є висока стійкість до перешкод за рахунок використання гальванічно розв'язаних симетричних трансформаторних виходів, наявності регулювання рівня шумозаглушення на лініях зв'язку, автоматичної системи регулювання рівня сигналу.